Szukasz nieruchomości
Dane kontaktowe
* Dane podawane w formularzu zgłoszeniowym nie będą udostępniane osobom trzecim i zostaną wykorzystane jedynie do kontaktu z Państwem na potrzeby realizacji powierzonego nam zadania sprzedaży lub wynajmu nieruchomości. Więcej - polityka prywatności
Zakres

Rodzaj nieruchomości


Dodatkowe wymagania / preferencje **
* podanie zarówno telefonu jak i adresu e-mail ułatwi nam sprawne skontaktowanie się z Państwem
** prosimy, aby opis preferencji zawierał jak najwięcej szczegółów. Dobrze zrobiony opis ułatwi nam właściwe przedstawienie oferty dostosowane do Państwa wymagań.
Zgłoś ofertę
Dane kontaktowe*
*Dane podawane w formularzu zgłoszeniowym nie będą udostępniane osobom trzecim i zostaną wykorzystane jedynie do kontaktu z Państwem na potrzeby realizacji powierzonego nam zadania sprzedaży lub wynajmu nieruchomości. Więcej - polityka prywatności
Szczegóły oferty
Kategoria
Powierzchnia mieszkania
Powierzchnia działki
Kod pocztowy
Dodaj zdjecia*
*Prosimy o przesyłanie zdjęć w formacie .jpg, rozdzielczości 72dpi, dłuższy bok 1000px. Jeśli mają Państwo więcej zdjęć obiektu lub nie mają Państwo możliwości obróbki zdjęc, prosimy przesłać je w osobnym e-mailu na adres: biuro@konstancina.pl
Opis oferty
* wysłanie zgloszenia nie jest jednoznaczne z zawarciem umowy na sprzedaż/wynajem nieruchomości. Umowa taka będzie sporządzona po porozumieniu w sprawie realizacji oferty.
** prosimy, aby opis oferty zawierał jak najwięcej szczegółów. Dobrze zrobiony opis ułatwi nam właściwe przedstawienie oferty potencjalnym klientom.

Pałac hr.Potulickich z XVII w.

Pałac hr. Potulickich z XVII wieku, należący od XIX w. do rodziny, która była założycielami całego Konstancina. Pałac położony w gminie Konstancin-Jeziorna - Obory, ma powierzchnię zabudowy ok. 704 m² (czyli pow. użytkowa ok. 950 m²), pokryty nową, czerwoną dachówką ceramiczną.

Murowana oficyna (ok. 800 m² pow. uż.) oraz zabudowania towarzyszące (3 budynki) otacza park o pow. 4,6613 ha oraz stawy . Całość ogrodzona metalowym parkanem z paradną zabytkową barokową bramą. 

Pałac powstał w latach 1681-1688 w stylu barokowym według projektu Tylmana z Gameren na zlecenie Jana hr. Wielopolskiego i jego żony Marii Anny de La Grange d'Arquien (siostry królowej Marysieńki, żony Jana III Sobieskiego). 

W 1893 r. pod kierunkiem architekta Władysława Marconiego już dla hr. Potulickich dokonano przebudowy i unowocześniono wnętrza oraz została dobudowana do dworu kaplica, Potuliccy byli właścicielami dóbr od 1806 r. do 1945 r. kiedy zespół pałacowo-parkowy wraz majątkiem ziemskim został przejęty przez państwo.

Od 1948 r. do 2015 r. znajdował się tu Dom Pracy Twórczej Związku Literatów Polskich (ZLP). W 2017 roku pałac wrócił do byłych właścicieli. 

Budynek jest wymurowany z cegły, otynkowany, ozdobiony kamiennymi detalami. Zbudowany jest na planie prostokąta, zorientowanego na osi wschód-zachód, podpiwniczony, w którego dominującym elementem jest mansardowy dach kryty dachówką (łamany dach polski). Elewacja frontowa 9-osiowa. Do naszych czasów przetrwały częściowo oryginalne XVIII i XIX-wieczne wnętrza (kominki, odrzwia).

Oprócz pałacu w parku krajobrazowym znajduje się zabytkowa oficyna przystosowana do celów hotelowych - ok. 30 pokoi na 2 poziomach, część z własnymi łazienkami, część z umywalkami i dostępem do łazienek w korytarzu.

Zarówno pałac jak oficyna mają własne ogrzewanie centralne, własne ujęcia wodno-kanalizacyjne podłączone do zewnętrznej oczyszczalni oraz do elektryczności. Park dookoła otoczony wodą.

 Cena: 16 260 000 zł

#palacwoborach